Ons Den Haag | MAART/APRIL  
lijntje
niets

Boomstam, Laakhavens

maart/april 2008

Meer Kunst en Cultuur de Haagse wijken in



Kunst dringt steeds verder door in de wijken in Den Haag. Zo kan waar gebouwd wordt kunst de leefbaarheid van die locatie verbeteren. Met die gedachte in het achterhoofd is een initiatiefgroep gestart met de welluidende naam ´Kunst in de Wijk´. De kerndoelstelling van de groep is nagenoeg gelijk aan de doelstelling van De Vrienden van Den Haag maar dan met de nadruk op kunst en cultuur.

door Jan Hunck

De kerndoelstelling van de groep is nagenoeg gelijk aan de doelstelling van De Vrienden van Den Haag maar dan met de nadruk op kunst en cultuur en luidt: ‘Het bevorderen van de leefbaarheid van Den Haag door kunst en cultuur met behoud van zijn karakteristieke waarden’. Hierbij richt zij zich vooral op datgene wat voor Den Haag gezichtsbepalend is.
Twee zeker geen onbelangrijke facetten hierbij betreffen Kunst en  
Cultuur.


Stenen poort met golven, Molenwijk (Laak Noord), Ketelstraat

Vandaar dat het een goede zaak is dat het Haagse ‘Collegeakkoord 2006-2010’ aangaf meer te willen gaan inzetten op Kunst en Cultuur in de Haagse Wijken. 
Hierbij geïnspireerd door de verschillende discussieavonden in 2006/2007 georganiseerd door de gemeente Den Haag. Deze bijeenkomsten hadden als vertrekpunt de notitie ‘Met een Open Blik’. Aldaar werd kritisch gediscussieerd over de huidige situatie en het uiteindelijke resultaat werd verwerkt tot het actieplan WijkCultuur (april 2007) ‘De Vonk die Overslaat’.
De doelstellingen van het actieplan zijn o.a.: meer kunst en culturele activiteiten in de wijken en meer Hagenaars maken gebruik van het culturele aanbod.
 

Beeld Slachthuisplein, Stadsdeelkantoor Laak Slachthuisplein

Per 1 oktober 2007 is een makelaar Wijkcultuur in Den Haag aangesteld, te weten: Paul Cornelissen. Vanaf deze datum tot 31 december 2008 is hij druk in de weer met het in kaart brengen van de Haagse Kunst en Cultuur. Al weer geruime tijd is hij (www.wijkcultuur.nl) in Den Haag hard bezig met de voorbereiding van de grote uitrol van het actieplan. Oftewel meer Kunst en Cultuur de Haagse wijken in.
 

De Vonk Sloeg Over

Er staat wat te gebeuren in stadsdeel Laak! De Vonk Sloeg Over en het begint al aardig te broeien in de Laakse wijken.
 Op 7 februari 2008 vond de eerste Netwerkbijeenkomst plaats in stadsdeel Laak. En wel in het cultuuranker ’Theater Pierrot’. De rode draad voor die avond was: bewoners en organisaties met culturele plannen en ideeën voor de wijk met elkaar kennis laten maken, zodat ze kunnen samenwerken en nieuwe kunst- en cultuuractiviteiten in de wijk stimuleren.


Kunst in Zandbak, Laak-Centraal, Laakweg

De opkomst was ver boven verwachting want er waren maar liefst 80 bewoners en vertegenwoordigers van organisaties aanwezig. Er lopen dus heel wat bewoners in Laak rond met plannen en ideeën op het gebied van kunst en cultuur in de wijk. Een verheugende ontwikkeling waarvan ik u graag op de hoogte houd. Om u een indruk te geven van wat ik bedoel met ’Kunst in de Wijk’ dan ziet u hier wat voorproefjes.

Tekst en foto’s Jan Hunck




terug TERUG terug